Gminny Dzień kobiet w Nowym Korczynie

Po raz pierwszy w nowych wnętrzach Biblioteki Centrum Kultury w Nowym Korczynie.

Dziękujemy wszystkim Paniom za tak liczne przybycie. To dzięki wam ta uroczystość nabrała niepowtarzalnego radosnego charakteru i stała się niezwykłym świętem kobiecości.

Uroczystość rozpoczęła się wspaniałym występem artystycznym dzieci z klas I i III ZSZP w Nowym Korczynie, który wprowadził zgromadzone Panie w atmosferą kobiecego święta. Dzieci dały niezwykły popis talentów wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Swój doskonały warsztat wokalny zaprezentowała wszystkim Oliwia Darłak uczennica VI klasy ZSZP w Nowym Korczynie. Panie mogły również podziwiać wspaniały układ choreograficzny w stylu modern w wykonaniu duetu Roksany Gwóźdź uczennicy VI klasy ZSZP w Nowym Korczynie oraz Emilii Błach uczennicy V klasy SZP w Pińczowie. Dziewczyny od 7 lat doskonalą swój warsztat taneczny w szkole Perfecta Dance w Busku Zdroju.

Natomiast w iście imprezowy nastrój wprowadzili zgromadzone Panie dwaj uroczy aktorzy i wokaliści Aureliusz Ryś i Arkadiusz Zgoda Giczański, którzy zmierzyli się z damską publicznością koncertem „Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj, nie wie się…”. Wszystko barwnie, kolorowo, w rytmie znanych piosenek z lat 60, 70 i późniejszych. Podczas koncertu przybył również do nas gość, nie byle kto , bo sam Elvis Presley.

Po części artystycznej Panie spędziły czas na rozmowach przy kawie, słodkościach i pysznym torcie, który dotarł do Pań od Adama Jarubasa Posła do Parlamentu Europejskiego.

Uroczystość była również wyśmienitą okazją do wernisażu wystawy „Maski Weneckie”, której autorkami są członkinie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej w Nowym Korczynie, pod artystycznym kierunkiem Bożenny Jelińskiej Michońskiej.

Jeszcze raz dziękujemy Władzom Samorządowym Miasta i Gminy Nowy Korczyn za wsparcie finansowe i organizację tego wyjątkowego wydarzenia, Pani Kazimierza Gołdyn Przewodniczącej Rady Miasta za piękne słowa skierowane do wszystkich Pań, pracownikom BCK i UMIG w Nowym Korczynie, Dyrektor ZSZP w Nowym Korczynie Barbarze Karnawalskiej, Danucie Kostce, Anicie Poborcy oraz Bogusławie Ziętarze i Dorocie Gaweł za przygotowanie występów artystycznych dzieci, Patrykowi Sobierajowi za obsługę techniczną wydarzenia.

Wszystkim KOBIETOM z okazji ich święta jeszcze raz składamy serdeczne życzenia radości i uśmiechu na każdy dzień w roku.

Czytaj także:

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content