Paweł Zagaja – Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn

Paweł Zagaja - Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn

Paweł Zagaja – Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn. Ukończył Technikum Mechaniczne w Szczucinie następnie tytuł mgr inż. zdobył na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji.

Ukończył dodatkowo studia podyplomowe na wielu uczelniach m.in. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie kierunek agrounia. Politechnikę Krakowską, kierunek zamówienia publiczne. Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, dwa kierunki: administracja państwowa i samorządowa oraz zarządzanie podmiotami leczniczymi.

Dodatkowo ukończył studia menadżerskie MBA Collegium Humanum w Warszawie. Kurs kwalifikacyjny w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju z zakresu organizacji pomocy społecznej. Zdobyta wiedza podczas studiów pozwoliła mu opracować wiele ciekawych projektów, które zaowocowały pozyskaniem pieniędzy m.in. z funduszy europejskich. Pracę zawodową rozpoczął w 2001 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Busku – Zdroju. W tym czasie został wybrany do władz wojewódzkich Związku Młodzieży Wiejskiej RP „Wici” w Kielcach. Był inicjatorem założonego lokalnego stowarzyszenia „Nasze Powiśle” w Brzostkowie. Od wielu lat członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Korczyńskiej i OSP w Brzostkowie.

Doświadczenie w samorządzie zdobył będąc od 2002 roku przez dwie kadencje radnym Rady Gminy Nowy Korczyn z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 2010 roku pełni nieprzerwanie funkcję Burmistrza Gminy Nowy Korczyn. Prywatnie Paweł Zagaja to szczęśliwy mąż Aldony i ojciec czwórki dzieci – Jakuba, Adrianny, Zofii, Wojciecha.

Udostępnij

Skip to content