Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

W poniedziałek 6 maja o godzinie 9 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej. Przysięgę złożyli burmistrz i radni. Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Nowym Korczynie został Paweł Kulik.

O godzinie 9 nastąpiło otwarcie sesji zwołanej przez Komisarza Wyborczego. Pierwszą sesję Rady Miejskiej w Nowym Korczynie otworzył radny senior Jerzy Pietrowski.

Następnie nastąpiło wręczenie przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Nowym Korczynie Mariusza Nowickiego nowo wybranym radnym oraz burmistrzowi zaświadczeń o wyborze.

Następnie radni złożyli ślubowanie. Potem przyjęto porządek obrad i wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej w Korczynie, który przejął obrady od radnego seniora. Przewodniczącym został Paweł Kulik, wiceprzewodniczącymi natomiast Grzegorz Borla oraz Wojciech Niedopytalski. Kolejnym punktem sesji było złożenie ślubowania przez burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn. Przypominamy, że Paweł Zagaja funkcję włodarza gminy pełni nieprzerwanie od 2010 roku, kiedy to został wybrany na stanowisko wójta w wolnych, demokratycznych wyborach, co świadczy o zaufaniu, jakim obdarzyła go lokalna społeczność. Od 1 stycznia 2019 roku nowokorczyński włodarz nosi tytuł Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn, w związku z odzyskaniem przez miejscowość Nowy Korczyn praw miejskich.

Radni Rady Miejskiej w Nowym Korczynie w kadencji 2024-2029

Kulik Paweł – (Przewodniczący Rady Miejskiej) – wybrany z okręgu wyborczego nr 1 – Nowy Korczyn, ulice: Buska, Farna, Kingi, Lubicz, Partyzantów, Polna, Sandomierska, Armii Krajowej.
Lizak Małgorzata – wybrana z okręgu wyborczego nr 2 – Nowy Korczyn, ulice: Grotnicka Dolna, Grotnicka Górna, Józefa Piłsudskiego, Kępa, Krakowska, Nadrzeczna, Plac Rynek, Pocztowa, Rzeźnicza, Stopnicka, Średnia, Tarnowska, Zamkowa, Zaścianek, Franciszkańska.
Misiaszek Grzegorz – wybrany z okręgu wyborczego nr 3 – Ucisków, Harmoniny, Grotniki Duże, Grotniki Małe
Podsiadło Artur– wybrany z okręgu nr 4 – Łęka, Podraje, Podzamcze.
Pietrowski Jerzy– wybrany z okręgu wyborczego nr 5 – Ostrowce, Kawęczyn
Kumor Agata– wybrana z okręgu wyborczego nr 6 – Rzegocin, Górnowola, Pawłów
Szydłowski Norbert– wybrany z okręgu wyborczego nr 7 – Czarkowy, Żukowice
Biesaga Piotr– wybrany z okręgu wyborczego nr 8 – Stary Korczyn, Winiary Dolne
Niedopytalski Wojciech– (Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej) wybrany z okręgu wyborczego nr 9 – Piasek Wielki
Dybek Marcelina– wybrana z okręgu wyborczego nr 10 – Badrzychowice
Trela Władysław– wybrany z okręgu wyborczego nr 11 – Strożyska
Borla Grzegorz (Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej)- wybrany z okręgu wyborczego nr 12 – Sępichów
Wiśniewska Anna– wybrana z okręgu wyborczego nr 13 – Brzostków
Kawa Krzysztof – wybrany z okręgu wyborczego nr 14 – Błotnowola
Witkowska Stanisława– wybrana z okręgu wyborczego nr 15 – Parchocin

Czytaj także:

Dzień mamy i taty

28 maja 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Korczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty....

Ostrzeżenie meteorologiczne

Szanowni mieszkańcy! Uwaga! Dziś (23.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli macie taką możliwość, zostańcie w domu....

Zaproszenie na Forum Nowoczesnego

Drodzy Mieszkańcy, Informujemy, iż Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w...

Psy do adopcji

Informujemy, że na terenie byłego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grotnikach Dużych przebywają bezdomne psy. Chętni którzy chcieliby zaadoptować pieska proszeni są...

Skip to content