Gmina dba o rozwój turystyki

Gmina we współpracy ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach przystąpiła do zadania „Koncepcja zagospodarowania terenu działek przeznaczonych pod budowę miejsc przyjaznych kajakarzom, miejsc obsługi rowerzystów oraz miejsc obsługi kamperów dla inwestycji pod roboczą nazwą BLUE VALLEY – SZLAKIEM WIŚLANYM na terenie Województwa Świętokrzyskiego”. Przedstawiamy Państwu koncepcję zagospodarowania miejsca przyjaznego kajakarzom.

Gmina od 2014 roku dysponuje 20 kajakami, które są wypożyczane mieszkańcom poprzez wypożyczalnię „Nida” przy BCK w Nowym Korczynie. Zainteresowanie tą formą turystyki w naszym regionie na rzece Nidzie zwiększa się z roku na rok. Korzystają z tej formy wypoczynku nie tylko mieszkańcy naszej gminy ale także turyści spoza gminy i województwa