Uwaga Pacjenci! od Marca 2024r. naszych Pacjentów obejmujemy Nową Ścieżką Opieki Koordynowanej w zakresie Endokrynologii !!!

Opieka koordynowana to wiele możliwości diagnostycznych oraz leczniczych dla Pacjentów z najczęstszymi chorobami przewlekłymi.

Lekarz rodzinny może zlecić Pacjentom badania w ramach Ścieżki Endokrynologicznej  w sytuacjach medycznie uzasadnionych :

* Niewydolność tarczycy z powodu niedoboru jodu i pokrewnych przyczyn

*Subklinicznej postaci niedoczynności tarczycy z powodu niedoboru jodu

*Innej postaci niedoczynności tarczycy

*Woli nietoksycznych

*Zapalenia tarczycy

*Pozabiegowej niedoczynności tarczycy.

Leczenie oparte jest na Indywidualnym Planie Opieki Medycznej (IPOM) i uwzględnia nie tylko wykonywanie badań, ale także konsultacje między lekarzem rodzinnym a specjalistą jak również konsultacje z dietetykiem i pielęgniarką.

W ramach Ścieżki  Endokrynologicznej zapewniamy:

Badania laboratoryjne:

– anty-TPO (przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej)

– anty-TSHR (przeciwciała przeciw receptorom TSH)

– anty-TG (przeciwciała przeciw tyreoglobulinie)

Badania diagnostyczne:

– biopsja aspiracyjna celowana cienkoigłowa tarczycy (u dorosłych)