Gmina dba o rozwój turystyki- tym razem rowerowej

Trwa realizacja zadania pod nazwą „Budowa ścieżki rowerowej na terenie gminy Nowy Korczyn”. Etap I- Projekt budowlany. Uzyskaliśmy zgodę Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie na wykonanie drogi rowerowej o nawierzchni bitumicznej na prawym wale przeciwpowodziowym rzeki Nidy od mostu na Nidzie w Nowym Korczynie do mostu na Nidzie w Starym Korczynie o długości 3854 m.

Długość ścieżki rowerowej na terenie Gminy Nowy Korczyn to 14,50 km w tym 3,5 km do budowy na wale przeciwpowodziowym natomiast 11,0 km oznakowanie po istniejących drogach. Ideą zadania jest połączenie ścieżką rowerową wszystkich gmin partnerskich, biorących udział w zadaniu tj. gminy Wiślica, gminy Złota, gminy Pińczów, gminy Sobków, gminy Michałów, gminy Imielno, gminy Kije, gminy Jędrzejów oraz połączenie poprzez most na Wiśle w Nowym Korczynie ze ścieżką rowerową WTR- Wiślana Trasa Rowerowa, biegnącej po koronie wału wiślanego, po stronie małopolski.

Poniżej przedstawiamy projekt ścieżki rowerowej. Trasa rozpoczyna się od przystani kajakowej w Nowym Korczynie, gdzie będzie znajdować się miejsce obsługi rowerów (MOR), do granic gminy w miejscowości Czarkowy, w kierunku Wiślicy.

Czytaj także:

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content