Zaproszenie na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem – pochodzącym z Gór Świętokrzyskich prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych, reportażystą, piłkarzem.

Jest on autorem autobiograficznego cyklu powieściowego „Księstwo”, na podstawie którego w 2012 r. powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Andrzeja Barańskiego. Ukończył studia scenariopisarskie w Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej. Jako artysta zadebiutował w 2000 na łamach „Twórczości” dwoma opowiadaniami z „Księstwa. Księgi drugiej – Niech żyje wolność” i „Posąg Emeryka”. W 2006 wydał debiutancką powieść pt: „Niech żyje wolność (poprawiona wersja „Księstwo. Księga druga)” oraz kolejną pt: „Chmurołap”. W 2008 roku ukazała się trzecia książka pt: „Scyzoryk”. Z kolei w 2014 roku wydał powieść „Nędzole”, stanowiącą kontynuację cyklu „Księstwo”. Jego utwory były tłumaczone na języki wietnamski, mongolski, bułgarski, macedoński, ukraiński, niemiecki i włoski.

Organizatorem spotkania jest Biblioteka Centrum Kultury. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Klubu „Senior+”- 7 lipca godz. 16:00 ul. Pocztowa 1 Nowy Korczyn.

Zapraszamy już dziś! Nie możecie tego przegapić.

Czytaj także:

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju...

Mamy to! Będą kolejne

Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez modernizację infrastruktury drogowej na terenie Gminy...

Skip to content