Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Brzostkowie

            W piątek 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Po powrocie do szkoły wszyscy zebrani udali się do sali gimnastycznej, gdzie  Pani Dyrektor Joanna Chaczyk powitała zebranych gości,  tj. Sekretarza Miasta i Gminy Nowy Korczyn- Pana Bartosza Świetnickiego, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który składał się z występów wokalnych oraz podziękowań dla nauczycieli. Wspaniałe piosenki i wzruszające słowa uznania wywołały uśmiechy na twarzach pedagogów, którzy z dumą słuchali swoich wychowanków.

            Kolejnym punktem programu było wręczenie upominków absolwentom przez  młodszych kolegów z klasy VII. Był to moment pełen emocji, zarówno dla uczniów kończących szkołę, jak i dla tych, którzy pozostają, by kontynuować naukę.

            Wyjątkową chwilą było przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów klasy VIII  kolegom z klasy VII. Jest to tradycja, która podkreśla ciągłość i jedność społeczności szkolnej. Uczniowie klasy VII z dumą przyjęli sztandar, zobowiązując się do godnego reprezentowania szkoły.

            Przed wręczeniem dyplomów i świadectw z czerwonym paskiem nastąpiło wzruszające pożegnanie księdza Dariusza Matysiaka, który kończy swoją pracę w szkole. Pani Dyrektor, Rada Rodziców oraz uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za lata wsparcia i duchowego przewodnictwa. Proboszcz otrzymał  podziękowania oraz  upominki, które będą mu przypominać o wspólnych latach w naszej szkole.

            Następnie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów. Sekretarz gminy w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn- Pana Pawła Zagai osobiście wręczył nagrody uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w klasie:

-klasa IV    Wiktoria Konieczna, Paweł Pompa

-klasa V      Aleksandra Król, Bartłomiej Kawa

-klasa VI     Nikola Wójcicka

-klasa VII    Piotr Borczuch

-klasa VII    Patryk Matyjas

– klasa VIII  Maja Szcześniak, Wiktoria Swatek

            Listy gratulacyjne dla rodziców za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie ich dzieci otrzymali:

Pan Norbert Swatek

Monika i Bartłomiej Szcześniak

Alicja i Paweł Komenda

            Pani Dyrektor w imieniu całej szkoły złożyła serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za ich nieocenioną pomoc i wsparcie przez cały rok szkolny.  Podziękowania otrzymali także rodzice z „trójki klasowej” klasy VIII od wychowawczyni Pani Ireny Sadowskiej.

            Na zakończenie absolwenci wręczyli upominki nauczycielom, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za wszystkie lata nauki i wsparcia. Było to niezwykle wzruszające pożegnanie, pełne łez i uśmiechów. Uroczystość zakończyła się życzeniami od Pani Dyrektor oraz Pana Sekretarza, którzy życzyli wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych odpoczynku i wspaniałych przygód.

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content