Śpiewajcie i grajcie Mu…

Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Bożego Narodzenia, szczególnie w wieczór wigilijny, radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową.

Podczas ,,Koncertu Kolęd i Pastorałek”, który odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowym Korczynie, w dn. 20.12.2022 r., uczniowie śpiewając i grając na różnych instrumentach, wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój wyjątkowego czasu Narodzenia Pana Jezusa. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Burmistrza Gminy Nowy Korczyn Pana Pawła Zagai oraz Proboszcza Parafii p.w. Trójcy Świętej Ks. Pawła Majewskiego.

W koncercie wystąpili: Oskar Nowak z kl. VI a (saksofon), Oliwia Misiewicz z kl. V a (śpiew), Dominik Kornaś z kl. IV (saksofon), Agata Karcz i Oliwia Kucharska z kl. VI b (śpiew), Julia Krzyżańska z kl. IV a (śpiew i gra na ukulele), Elena Sadowska z kl. III b (śpiew), Igor Nowak z kl. VIII b (akordeon) i Zespół ,,Wianeczek”.

Uroczystość prowadziła uczennica kl. VII – Izabela Juszczyk. Młodzi artyści nie tylko wprowadzili zebranych w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności. Ich występ stał się zachętą do rozwijania swoich pasji dla młodszych kolegów i koleżanek.

Wyrazy wdzięczności i podziwu kierujemy do młodych wykonawców, jak również ich rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w doskonaleniu talentów.

Bardzo dziękujemy p. Bogusławie Woźniak i Annie Górak, które przygotowały Zespół Dziecięcy ,,Wianeczek”. O piękne dekoracje zadbały panie: Anita Poborca, Małgorzata Krajkowska, Aldona Zagaja i Anna Marek. Natomiast nad odpowiednim nagłośnieniem uroczystości czuwał p. Artur Grzesiak. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do wyjątkowego przebiegu ,,Koncertu Kolęd i Pastorałek”.

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content