Remizy przejdą modernizację

Estetyczne, ekologiczne, funkcjonalne i na miarę XXI wieku – tak już wkrótce będą wyglądać trzy budynki w gminie Nowy Korczyn, które będą pełnić funkcję remiz strażackich, ale znajdzie się tam również miejsce na świetlice dla mieszkańców.

Jak informuje burmistrz Paweł Zagaja, gruntowny remont przejdą budynki Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzostkowie i Starym Korczynie.
– Prace obejmą m.in. docieplenie budynków, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, instalacji elektrycznej, montaż paneli fotowoltaicznych czy roboty malarskie. W przypadku Brzostkowa przewidziana jest również wymiana stolarki okiennej i drzwiowej – wymienia burmistrz.
Znacząco zmieni się także wygląd siedziby druhów z OSP z Błotnowoli, jednostki, która funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
Jak podkreśla burmistrz budynek ma zostać dostosowany do współczesnych standardów i obowiązujących przepisów prawa budowlanego i BHP. Prace obejmą modernizację instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania. Powstaną także sanitariaty i zaplecze kuchenne. Ponadto przy budynku wykonany zostanie podjazd dla niepełnosprawnych.
Postępowanie przetargowe na remonty zostały już rozstrzygnięte. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą jeszcze w tym roku. Wartość inwestycji to blisko 2 mln zł. Na ten cel samorząd pozyskał środki unijne i rządowe z Polskiego Ładu.

Czytaj także:

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Program Dobry Start –

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny....

Bon energetyczny 2024 -

Szanowni Państwo, Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn informuje, że od dnia 01.08.2024 r.  będzie można składać wnioski o bon energetyczny w Miejsko Gminnym Ośrodku...

Skip to content