Relacja z akcji czytelniczej „Cała Polska Czyta Dzieciom”

            W piątek 14 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzostkowie wzięli udział w akcji czytelniczej z okazji XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło społeczność szkolną i lokalnych gości, tworząc atmosferę pełną radości i literackich inspiracji.

   W akcji uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami, a także przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz punktu przedszkolnego. Dołączyli do nas również zaproszeni goście: Państwo Maria i Roman Korczakowie oraz Pani Dyrektor Joanna Chaczyk.

            Przy pięknej, słonecznej pogodzie spotkanie rozpoczęło się przed budynkiem szkoły. Jak co roku akcję rozpoczęliśmy wspólnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Tym razem to uczniowie klasy VIII, wkrótce absolwenci naszej szkoły, czytali utwór młodszym kolegom i koleżankom. Było to wzruszające doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci uczestników. Następnie nauczyciel bibliotekarz przybliżył sylwetkę Wojciecha Widłaka, autora opowiadań o „Panu Kuleczce”. W jego fascynującą twórczość wprowadziła nas Pani Dyrektor, która opowiedziała o głównym bohaterze książek Widłaka. Zaproszeni goście- Państwo Korczakowie odczytali dwa opowiadania, które wzbudziły entuzjazm i ciekawość wśród młodych słuchaczy.

            Na zakończenie spotkania nauczyciel bibliotekarz zwrócił się do dzieci z prośbą, aby w czasie wakacji nie zapominały o książkach. Zachęcił, by korzystały z biblioteki publicznej oraz wspólnie z rodzicami sięgały po literaturę. Przekazał również kilka cennych wskazówek, jak rozwijać pasję czytelniczą podczas letniego wypoczynku.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz naszym wspaniałym gościom za obecność i  wspólnie spędzony czas, a już teraz czekamy na kolejne literackie spotkania!

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content