Przetarg na budowę obwodnicy Nowego Korczyna ogłoszony

W oparciu o przygotowany wcześniej projekt budowy obwodnicy Nowego Korczyna, dla którego wydane zostało zezwolenie ZRID na realizację inwestycji drogowej ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy na wybudowanie obwodnicy wraz z budową kolejnego mostu na rzece Nida.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej DW 973. Zacznie się na włączeniu do drogi krajowej nr 79 w km 277+751 na skrzyżowaniu z obecną DW- 973, a zakończy włączeniem do DK-79 w km 274+755.

Ogłoszony przetarg dotyczy wybudowania nowego odcinka drogi wojewódzkiej klasy GP o długości blisko 3,5 km. Trzeba także wybudować nowy most przez Nidę i szacowanej rozpiętości pomiędzy podporami wynoszącej 207 m, a także wiadukt nad drogą powiatową.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną skrzyżowania na trasie oraz fragment DW-973. Trzeba także przebudować drogę powiatową pod planowanym wiaduktem. Powstaną przepusty i dodatkowe jezdnie dla dróg klasy D (łącznie ok. 4 km). Zaplanowano również miejsce do ważenia pojazdów.

Obwodnica ma powstać w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy. Wycenę zainteresowanych wykonawców poznamy 18 sierpnia.

Czytaj także:

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju...

Mamy to! Będą kolejne

Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez modernizację infrastruktury drogowej na terenie Gminy...

Skip to content