Pożegnanie klas ósmych

22 czerwca 2023r. w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn, Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego, Rodziców i uczniów, nastąpiło pożegnanie klas ósmych.


Uroczystość rozpoczął odtańczony przez ósmoklasistów, przepiękny polonez, przygotowany  przez p. Agatę Boduszek i p. Bernadettę Gajdę.

            Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewano hymn państwowy. Następnie sztandar szkoły, został przekazany przez absolwentów – uczniom klas młodszych. Na ich ręce powędrowały także symbole oświaty: klucz i kaganek. Poczty sztandarowe nadzorowała p. Faustyna Juda.

            Na koniec części oficjalnej, wysłuchano uroczystego przemówienia Dyrektor szkoły p. Barbary Karnawalskiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn p. Pawła Zagai.

            Następnie nadszedł czas na część artystyczną, zaprezentowaną przez ósmoklasistów, a przygotowaną pod kierunkiem wychowawców – p. Justyny Grzesiak i p. Małgorzaty Łuczki. Dekoracje do akademii przygotowały: p. Barbara Kanicka, p. Monika Kaszuba i p. Izabela Błaszczyk- Pałys, a o oprawę nagłaśniającą i muzykę zadbał p. Artur Grzesiak.

            Prowadzącymi uroczystość byli Oliwia Stankiewicz i Oliwier Jaroszek. Absolwenci dziękowali  Dyrekcji szkoły, władzom Gminy Nowy Korczyn, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i rozwój. Swoją wdzięczność wyrazili deklamując poezję (Nikola Ofiara, Jakub Bugdalski), wygłaszając przemowy (przewodnicząca SU – Anna Parlak) oraz prezentując zabawną scenkę ( Katarzyna Słabiak, Franciszek Cerazy, Jacek Pawlik, Piotr Nurek, Marta Pietrzyk, Tomasz Fetera, Dawid Wawro, Dominik Wawro,Nikola Rasińska, Natalia Koruba).

            Całość została ubarwiona mistrzowską grą na akordeonie w wykonaniu Igora Nowaka.

Były także życzenia dla klas ósmych od młodszych uczniów, które złożył przewodniczący MSU – Jakub Ciesielski z klasy III a. Do życzeń dołączyła ze swym pięknym tańcem Roksana Gwóźdź z klasy Va.

Po wykonaniu pożegnalnej piosenki „Do widzenia przyjaciele”, uczniowie klas ósmych zakończyli swój ostatni występ w murach tej szkoły.

            Ostatnim punktem uroczystości, było wręczanie absolwentom przez Dyrekcję szkoły p. Barbarę Karnawalską i p. Małgorzatę Stefańską  nagród  książkowych za wzorowe wyniki w nauce oraz dyplomów wzorowego i bardzo dobrego ucznia. Rodzice wyróżnionych uczniów, otrzymali listy gratulacyjne.

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

klasa VIIIa – Jakub Bugdalski, Oliwier Jaroszek, Maria Piotrowska oraz Zuzanna Juszczyk i Patrycja Lasak.

klasy VIIIb –  Natalia Smulikowska, Maja Masłowska, Oliwia Stankiewicz, Aleksandra Jaroszek, w tym Prymus szkoły – Igor Nowak ze średnią ocen 5, 94 oraz Natasza Biskupek, Patryk Ragan i Julia Szymanek.                                                                                                              

Igor otrzymał także nagrodę z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn p. Pawła Zagai.

Podziękowania od Dyrekcji szkoły otrzymali także Rodzice z Rady Rodziców za wieloletnią współpracę, ofiarowaną pomoc i życzliwość.

            Końcowy moment pożegnań z wychowawcami i przyjaciółmi odbył się w klasach i obfitował w ogrom ciepłych emocji.  Życzymy Wam powodzenia na dalszych ścieżkach edukacji.

Czytaj także:

Biblioteki Centrum Kultury w

https://www.youtube.com/watch?v=XTrns7KnnPc Budynek Biblioteki Centrum Kultury w Nowym Korczynie przyciąga czytelników nie tylko bogatym księgozbiorem, ale także nową "szatą". Piękny, nowoczesny wystrój...

Dopłaty do kukurydzy -

Kto może ubiegać się o dopłaty do kukurydzy? ARiMR wyjaśnia, że pomoc finansowa skierowana jest do rolników, którzy w 2023 r. złożyli wniosek o...

Znaleziono psa

Informujemy, że w miejscowości Winiary Dolne znaleziono psa. Piesek przebywa teraz na terenie byłego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grotnikach Dużych....

Remiza OSP w Starym

Tak wyglądała kiedyś remiza OSP w Starym Korczynie, a tak wygląda dziś. Zakres przeprowadzonych tam prac objął docieplenie budynku, wykonanie...

Nowe kryterium dochodowe w

Od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie...

Chrońcie swoje dzieci i

W polskich szpitalach przybywa chorych, których dotknął wirus RSV. To bardzo poważny problem zdrowotny, który często jest bagatelizowany i mylony...

Remont remizy OSP i

Remiza OSP i świetlica wiejska w Brzostkowie również przeszła metamorfozę. Znajdujące się na pierwszym piętrze pomieszczenia nabrały nowego oblicza. Budynek...

Skip to content