Pierwszoklasiści uczestniczyli w programie „CZYTAMY Rodzinne Historie”

   Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Brzostkowie wraz z wychowawcą oraz nauczycielem biblioteki przyjęli zaproszenie od Instytutu Książki do udziału w Programie „CZYTAMY Rodzinne Historie”- wyjątkowej inicjatywie, która ma na celu rozwijanie pasji czytelniczej oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne czytanie.

   Na uczestników czekały liczne czytelnicze wyzwania, którym towarzyszyła książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”. Ta wyjątkowa pozycja była częścią Wyprawki Czytelniczej, którą pierwszoklasiści w całej Polsce otrzymali w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

   Zgodnie z regulaminem programu zrealizowano z uczniami 4 zaproponowane scenariusze. Zajęcia miały miejsce w bibliotece oraz w klasie. Każde spotkanie było pełne radości i zaangażowania. Uczniowie aktywnie słuchali, poszukiwali odpowiedzi na pytania, pracowali w grupach, wykonywali ćwiczenia ruchowe oraz angażowali się we wszystkie działania. Dzieci miały okazję tworzyć wspólne drzewo genealogiczne rodziny klasowej, integrować się poprzez zabawy oraz poznawać fascynujące historie, które zachęcają do dalszego rodzinnego czytania. Program rozwijał również talenty plastyczne uczniów – tworzyli kleksowe zwierzątka, rysowali opowieści ze skrzyni skarbów oraz projektowali własne talizmany o niezwykłej mocy. Dzięki książce „Wnuczka antykwariusza” dzieci mogły pobudzać swoją wyobraźnię i odkrywać nowe światy.

   Na zakończenie programu podczas Dnia Rodziny w naszej szkole uczniowie otrzymali dyplomy za udział w tej fascynującej przygodzie czytelniczej, wręczono im także wyprawki czytelnicze. Książka na podstawie której zrealizowano program stała się wspaniałym prezentem dla każdego pierwszoklasisty.

   Udział w Programie „CZYTAMY Rodzinne Historie” sprawił uczniom mnóstwo radości i był niesamowitą przygodą. Dzięki niemu dzieci nie tylko rozwijały swoje umiejętności czytelnicze, ale również budowały silniejsze więzi z rodziną oraz rówieśnikami. Książka Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” ma jeszcze wiele do odkrycia, a wspólne czytanie z pewnością będzie kontynuowane w domach naszych uczniów.

   Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy Instytutowi Książki za tę wyjątkową inicjatywę!

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content