Miliony na inwestycje w Gminie Nowy Korczyn

W dniu 11 kwietnia 2023 r. burmistrz Paweł Zagaja podpisał z wykonawcami 13 umów o łącznej wartości ponad 13 mln zł na realizację inwestycji, które mają być w tym roku zrealizowane w gminie Nowy Korczyn.

W uroczystym podpisaniu umów wzięli również udział: Joanna Parlak – skarbnik gminy Nowy Korczyn, Krzysztof Lipiec – poseł na Sejm RP oraz Robert Książka – przedstawiciel  Banku Gospodarstwa Krajowego.
Wśród planowanych 13 inwestycji przewidziano między innymi modernizację Biblioteki Centrum Kultury, termomodernizację Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie, rozbudowę budynku przy stadionie sportowym w Nowym Korczynie, modernizacje budynków remiz OSP w Brzostkowie, Błotnowoli i Starym Korczynie czy budowę oświetlenia ulicznego w miejscowości Parchocin, a także przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Brzostków, Winiary i Piasek Wielki oraz muru oporowego w Żukowicach.
Wartość inwestycji z podpisanych umów to ponad 13,2 mln zł z czego 9,8 mln zł to wsparcie z Polskiego ładu, ponad 2,6 mln zł – pieniądze z Unii Europejskiej, a 1 mln zł to wkład własny gminy Nowy Korczyn.

Czytaj także:

XI Edycja Dni Otwartych

Drodzy mieszkańcy, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o zaprasza na zwiedzanie Instalacji Komunalnej w Rzędowie, które odbędzie się w dniu...

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content