Milionowa inwestycja w gminie Nowy Korczyn

W ramach drugiej edycji Rządowego Programu Polski Ład: Fundusz Inwestycji Strategicznych Gmina Nowy Korczyn realizuje bardzo ważną dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców inwestycję, której całkowity koszt to blisko 5,5 mln zł.

Mowa o modernizacji sieci kanalizacji sanitarnej w Nowym Korczynie wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków w Grotnikach Dużych.
Modernizacja sieci kanalizacyjnej ma na celu zmniejszenie awaryjności sieci oraz zwiększenie dostępu do części zamiennych w studzienkach kanalizacyjnych. Zakres prac obejmuje modernizację 147 szt. studzienek kanalizacyjnych polegającą na wymianie zaworu otwierającego zbiornik studni w celu jej opróżnienia działającego w systemie podciśnieniowej sieci kanalizacyjnej oraz sterowania zaworu wraz z monitoringiem.

Modernizacja oczyszczalni, która przyjmuje ścieki z 6 miejscowości, przydomowych oczyszczalni oraz ze zbiorników bezodpływowych z terenu całej gminy, polega na odwirowaniu osadu z pierwszego stawu oczyszczalni w Grotnikach Dużych. Oczyszczenie zbiornika z osadu po 15 latach funkcjonowania zapewni polepszenie działania oczyszczalni oraz poprawę efektywności oczyszczania ścieków w kolejnych latach. Ponadto zakupione i zamontowane zostaną nowe pompy w pompowni ścieków w Grotnikach Dużych.

Całkowity koszt realizacji zadania to blisko 5,5 mln złotych przy wkładzie własnym gminy 930 tys. złotych. Pozyskane dofinansowanie z programu Polski Ład opiewa na kwotę 4,56 mln złotych. Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą jest firma Ekokanwod z Nowego Korczyna. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2022 r.

Inwestycja ma na celu rozwój gminnej infrastruktury kanalizacyjnej oraz wzrost dostępności usług z zakresu odbioru ścieków.

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content