Gminny dzień dziecka w Nowym Korczynie

Na Stadionie Sportowym w Nowym Korczynie świętowały dzieci z wszystkich szkół z gminy Nowy Korczyn. Atrakcji było co nie miara! Impreza została rozpoczęta wspólnym tańcem dzieci – „belgijką” a spełnienia wszystkich marzeń życzyli wszystkim – małym i dużym dzieciom – Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn – Paweł Zagaja, Z-ca Piotr Strach i Pan Krystian Jarubas. Wszyscy chętnie korzystali z animacji, dmuchańców, tatuaży i malowania buziek.

Były również międzyszkolne rozgrywki sportowe oraz wspólne tańce i zabawy z niezaprzeczalną gwiazdą tego dnia – Tygryskiem. A żeby nikomu nie zabrakło sił do zabawy, dla każdego dziecka przygotowany był słodki poczęstunek, wata cukrowa i popcorn. Wszystko to dzięki staraniom i finansowemu wsparciu Władz Samorządowych Miasta i Gminy Nowy Korczyn na czele z Burmistrzem Pawłem Zagają.

O dzieciakach pamiętał też Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas, który ufundował dla wszystkich pyszną pizzę.

Niezaprzeczalną atrakcją były również odwiedziny druhów strażaków z jednostki OSP w Nowym Korczynie oraz patrolu KP z Solca Zdroju. Dzieci chętnie korzystały z możliwości poznania wozu strażackiego i służbowego samochodu policyjnego. Chętnie wcielali się w role strażaka i policjanta. Obecni rodzice i dziadkowie kibicowali dzieciom w konkurencjach sportowych .To był naprawdę udany dzień, spędzony wśród radosnych dzieciaków.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i organizację tego wydarzenia.

Czytaj także:

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju...

Mamy to! Będą kolejne

Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez modernizację infrastruktury drogowej na terenie Gminy...

Skip to content