Dzień rodziny w Szkole Podstawowej w Brzostkowie

26 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Brzostkowie celebrowaliśmy Dzień Rodziny. Było to niezwykle udane i radosne wydarzenie, na które przybyli również Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn -Pan Paweł Zagaja i Kierownik Biblioteki Centrum Kultury- Pani Mariola Lotko.

   Uroczystość rozpoczęła się od poruszającej akademii przygotowanej przez wychowawców i dzieci z klas I-III oraz z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego. W ramach programu artystycznego dzieci śpiewały urocze piosenki, prezentowały układy taneczne i recytowały wzruszające wiersze dedykowane rodzicom. Klasa II przedstawiła scenkę teatralną pt. „Małgorzatka”. Akademię uświetnił występ uczennic z klas IV, VI i VIII: Victorii Gabigi, Kamili Szafraniec i Julii Dybały. Szkolne wokalistki znalazły się w finale  II Świętokrzyskiego Szkolnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez ŚCDN w Kielcach.

   Na zakończenie Pani Dyrektor Joanna Chaczyk podziękowała za organizację wspaniałej uroczystości. Złożyła także serdecznie życzenia Rodzicom, szczególnie Mamom, którym poświęcony jest dzień 26 maja.

   Po akademii przyszedł czas na warsztaty, które odbyły się na placu szkolnym. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły  kwiatki z bibuły, kolaże z polnych kwiatów oraz laurki. Ta kreatywna działalność umożliwiła dzieciom wyrażenie swojej miłości i wdzięczności wobec rodziców.

   Następnie wszyscy uczestnicy biesiadowali przy słodkim poczęstunku, który został przygotowany przez rodziców. Dodatkowo szkoła zapewniła uczestnikom grillowane kiełbaski.

   Radosna muzyka towarzysząca piknikowi sprzyjała integracji i zabawie. Wesołe rytmy, zwłaszcza „belgijka” porwały do tańca i dzieci, i rodziców.

   Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Brzostkowie był nie tylko doskonałą okazją do celebrowania więzi rodzinnych, ale także do budowania wspólnoty szkolnej. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników spotkanie było pełne wzruszeń, uśmiechu i radości. 

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content