Apel o utworzenie połączenia komunikacyjnego Busko-Zdrój – Tarnów

Rada Miejska w Nowym Korczynie zwróciła się z apelem o podjęcie działań skutkujących utworzeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego linii użyteczności publicznej relacji Busko-Zdrój- Tarnów, z uwzględnieniem przebiegu rzeczowej linii przez gminę Nowy Korczyn (z przystankiem w Nowym Korczynie).

Oddany do użytku w 2020r. most na Wiśle w Nowym Korczynie poprawił sieć połączeń między województwami świętokrzyskim i małopolskim, wsparł rozwój gospodarczy leżących w pobliżu terenów oraz poprawił komfort życia ich mieszkańców.

Organizacja linii autobusowej przez most w Nowym Korczynie relacji Busko-Zdrój- Tarnów byłaby kontynuacją działań zmierzających do niwelowania wykluczenia mieszkańców niezmotoryzowanych.

Ponadto Busko-Zdrój jak i Tarnów to miasta, w których znajdują się dworce kolejowe, a utworzenie takiej linii zdecydowanie wzbogaciłoby sieć połączeń lokalnych ułatwiając skomunikowanie tych regionów.

Ogromne znaczenie ma również fakt obsługi rzeczowego połączenia taborem niskopodłogowym, co pozwoliłoby na skorzystanie z tej oferty osobom niepełnosprawnym i starszym oraz rodzinom z dziećmi umożliwiając podróż z wózkiem.

Stworzenie takiego połączenia zapewniającego szybki dojazd z możliwie małą liczbą przesiadek byłoby doskonałą alternatywą dla poruszania się samochodem.

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content