„Akademia Pszczoły Bohatera” -Niezwykły Projekt Edukacyjny w Szkole Podstawowej w Brzostkowie

W Szkole Podstawowej w Brzostkowie realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny zatytułowany „Akademia Pszczoły Bohatera” finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program adresowany do uczniów klas I-III nie tylko stawia sobie za cel szerzenie wiedzy na temat pszczół i ich roli w ekosystemie, ale także promuje zdrowe nawyki żywieniowe oraz produkty polskiego rolnictwa.

28 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej w Brzostkowie odbyła się uroczysta inauguracja tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn- Pan Piotr Strach, Kierownik Biblioteki Centrum Kultury- Pani Mariola Lotko, emerytowani nauczyciele i pasjonaci pszczelarstwa- Państwo Maria i  Roman Korczakowie, a także rodzice, nauczyciele, dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego.

 Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor- Joanna Chaczyk, która przedstawiła cele programu „Akademia Pszczoły Bohatera” oraz podkreśliła istotną rolę pszczół dla ludzkości. Następnie uczniowie klas I-III zaprezentowali niezwykle bajkowy program artystyczny, w którym pszczoły były głównymi bohaterami. Barwne stroje,  recytacje, piosenki i taneczne układy w wykonaniu dzieci zrobiły ogromne wrażenie na zgromadzonych gościach.

Ważnym punktem programu była lekcja edukacyjna, poprowadzona przez eksperta w dziedzinie pszczelarstwa- Pana Romana Korczaka. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca pszczelarza, zobaczyć strój i narzędzia używane w pasiece. Wszyscy uczestnicy mogli podziwiać prawdziwe pszczoły w ulu oraz wysłuchać krótkiej prelekcji o zdrowotnych właściwościach produktów pszczelarskich. Chętni mieli także okazję skosztować miodów prosto z pasieki państwa Korczaków.

Uroczystość zorganizowały wychowawczynie klas I-III: p. M. Kowalska, p. G. Wawrzeniec i p. A. Szwed we współpracy z biblioteką szkolną pod opieką p. M. Kornaś. Koordynatorem projektu w szkole jest Pani Urszula Pawłowska.

W ramach realizacji projektu szkoła otrzymała ul edukacyjny i materiały propagujące program, które będą wykorzystywane w tworzeniu Szkolnej Pracowni Akademii Pszczoły Bohatera. Podczas inauguracji przedsięwzięcia uczniowie otrzymali zdrowe upominki: soki i chipsy jabłkowe, a także materiały edukacyjne.  Uroczystość była również okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć, których autorami byli uczniowie naszej szkoły wykorzystujący sprzęt  zakupiony w ramach  „Laboratoriów Przyszłości”.

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content