100 lat Pani Genowefy Zawady

W dniu 28 listopada 2023 roku obchodzimy kolejny wspaniały jubileusz mieszkanki Gminy Nowy Korczyn, 100 urodziny Pani Genowefy Zawady. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedzili Burmistrz Miasta i Gminy Paweł Zagaja wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Kazimierą Gołdyn oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzatą Kaszowicz-Gzyl, którzy w imieniu własnym oraz całej lokalnej społeczności złożyli najserdeczniejsze życzenia, na miejscu byli również przedstawiciele KRUS w Busku-Zdroju.
Pani Genowefa Zawada urodziła się w Badrzychowicach, jako najstarsze dziecko Stanisława Cerazy i Marianny Cerazy nazwisko rodowe Konopka. Miała dwie siostry Franciszkę i Danutę oraz brata Stanisława, rodzeństwo Pani Genowefy już niestety nie żyje.
Dostojna Jubilatka 9 marca 1948 roku zawarła związek małżeński z Józefem Zawadą, z mężem pracowali w gospodarstwie rolnym, przeżyli wspólnie 59 lat, Pan Józef zmarł w 2007 roku. Pani Genowefa chętnie opowiadała o czasach swojej młodości, zdradziła nam szczegóły z początków znajomości z mężem oraz początków wspólnego życia, które pomimo ciężkich warunków bytowych rozświetlało słońce wpadające przez okno ich pierwszego domu. Nostalgicznie wspomina początki małżeństwa, pierwszy dom, który to sama pomalowała i dbała o dobrą i ciepłą atmosferę. Jubilatka prowadziła zdrowy tryb życia, zbierała zioła, które potem wykorzystywała w swoim domu, robiła ciepłe swetry na drutach oraz układała i śpiewała piosenki ludowe. Pani Genowefa jest osobą bardzo wierzącą dbającą o wnuki a przy tym jest niesamowitą optymistką.
Nasza Jubilatka mieszka w Badrzychowicach wraz z córką Grażyną i jej rodziną, którzy otaczają ją miłością i opieką. Pani Genowefa ma 2 dzieci, 6 wnucząt, 7 prawnucząt i 1 praprawnuka, jest osobą bardzo spokojną, radosną oraz gościnną. Dziękujemy serdecznie Jubilatce za mnóstwo barwnych opowieści, których słuchało się z wielką przyjemnością.

Burmistrz Miasta i Gminy Paweł Zagaja wraz z całym samorządem oraz społecznością lokalną gminy Nowy Korczyn w tym szczególnym dniu, w dniu 100 urodzin Drogiej Pani Genowefie Zawada składa najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, kolejnych pięknych jubileuszy oraz zasłużonego wypoczynku w gronie kochającej rodziny.

Czytaj także:

Zaproszenie na Kingonalia w

Szanowni mieszkańcy,serdecznie zapraszamy 21 lipca 2024r. na KINGONALIA do Nowego Korczyna. Czekać na Was będzie szereg atrakcji:-koncerty -zabawa taneczna -atrakcje dla dzieci -loty...

Informacja- godziny przyjęć w

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o godzinach przyjęć w poradni ginekologicznej:  lek. Marian RymaszewskiCzwartek 8:00-12:00(czwartek -według harmonogramu) lek. Janusz WrótniakŚroda 12:00-19:00(środa według...

SKORZYSTAJ Z POMOCY GMIN

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Kielcach przestrzega przed oszustami. W związku z realizacją Programu „Czyste Powietrze” pojawia się coraz...

Skip to content