Z życzeniami świątecznymi w Hospicjum

Tuż przed Świętami Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja wraz z Mariolą Lotko, Dyrektorem Biblioteki Centrum Kultury odwiedzili Hospicjum w Busku-Zdroju z życzeniami i prezentami dla pacjentów.

W wyniku akcji przeprowadzonej w korczyńskim Urzędzie Miasta oraz jednostkach podległych zebrano środki czystości o wartości ponad 500 złotych. Ponadto, dzięki uprzejmości Pani Barbary Karnawalskiej, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie tamtejsze Koło Wolontariatu przeprowadziło kiermasz prac rękodzielniczych naszych pacjentów, w wyniku którego uzbierano do puszek na rzecz Hospicjum kwotę 470 złotych.

Podkreślić należy, że samorząd nowokorczyński wspiera corocznie finansowo hospicjum i interesuje się jego bieżącą działalnością. Obecnie w hospicjum i Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym przebywa 90 osób.

Czytaj także:

XI Edycja Dni Otwartych

Drodzy mieszkańcy, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o zaprasza na zwiedzanie Instalacji Komunalnej w Rzędowie, które odbędzie się w dniu...

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content