Wizyta członków „Klubu Seniora” z Radomyśla Wielkiego w Nowym Korczynie

W środę 12 lipca 2023 r. do Nowego Korczyna przybyła około 25 osobowa grupa turystów – członków ,, Klubu Seniora ‘’, pod przewodnictwem pani Sylwestry Rybińskiej z Radomyśla Wielkiego. Zwiedzających nasze okolice oprowadzała po Nowym Korczynie przewodniczka z Punktu Informacji Turystycznej – Ligia Płonka.

Przybyli w pierwszej kolejności zwiedzili kościół p. w. św. Stanisława, gdzie wysłuchali historii o powstaniu klasztoru i Sanktuarium św. Kingi oraz poznali najnowsze informacje o tej świątyni związane z II wojną światową.

W rynku Nowego Korczyna wysłuchali opowieści o początkach Nowego Korczyna oraz jego funkcjonowania na przestrzeni dziejów z uwzględnieniem pobytu królów polskich na zamku korczyńskim i wydarzeń z tym związanych.

W Domu Długosza poznali życie i twórczość tego znakomitego kronikarza Polski, oraz obejrzeli wystawy regionalne.

Przy synagodze usłyszeli o pobycie ludności żydowskiej w Nowym Korczynie, oraz podziwiali zabezpieczone mury monumentalnej bożnicy.

Na koniec spotkali się przy grillu z zaprzyjaźnioną grupą członków ,, Klubu Senior+” z Nowego Korczyna , pod kierownictwem pani Małgorzaty Włosińskiej.

Czytaj także:

XI Edycja Dni Otwartych

Drodzy mieszkańcy, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o zaprasza na zwiedzanie Instalacji Komunalnej w Rzędowie, które odbędzie się w dniu...

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content