Wiwat Maj, Trzeci Maj!

W tym roku mija 232 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W rocznicę tego doniosłego w historii naszego narodu wydarzenia, w całej Polsce odbywały się uroczystości.

W Nowym Korczynie obchody Święta 3 Maja rozpoczęły się od zbiórki delegacji i pocztów sztandarowych przed kościołem im. Świętej Trójcy. Następnie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy uformował się pochód, który w asyście Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego przeszedł z kościoła pod pomnik w rynku, gdzie złożono kwiaty. Uroczystości trzeciomajowe na nowokorczyńskim rynku uświetniły również utwory patriotyczne wykonane przez muzyków z orkiestry.

Serdeczne podziękowania składamy Orkiestrze Dętej Jana III Sobieskiego z Nowego Korczyna, pocztom sztandarowym szkół podstawowych z Brzostkowa, Nowego Korczyna i Starego Korczyna oraz pocztom sztandarowym kombatantów i jednostek OSP z Nowego Korczyna, Strożysk i Sępichowa, a także Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Nowego Korczyna.

Czytaj także:

XI Edycja Dni Otwartych

Drodzy mieszkańcy, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o zaprasza na zwiedzanie Instalacji Komunalnej w Rzędowie, które odbędzie się w dniu...

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content