Wieniec ze Starego Korczyna najpiękniejszy na Dożynkach Powiatowych w Solcu Zdroju

Wieniec dożynkowy reprezentujący gminę Nowy Korczyn przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starego Korczyna zwyciężył podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. w Solcu Zdroju.

Gminę Nowy Korczyn reprezentowała delegacja wieńcowa w składzie: KGW ze Starego Korczyna, burmistrz Paweł Zagaja, zastępca burmistrza Piotr Strach, sołtys wsi Stary Korczyn Grzegorz Pytlik, radna Rady Miejskiej Krystyna Szafraniec, druhowie strażacy z OSP w Starym Korczynie oraz Biblioteka Centrum Kultury.

Przepiękny wieniec dożynkowy z sołectwa Stary Korczyn powstał dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy pań z KGW w Starym Korczynie. Uwity został z niezwykłym artyzmem i precyzją ze wszystkich zbóż, nie zabrakło w nim kwiatów, ziół, warzyw i owoców. Wieniec reprezentujący Gminę Nowy Korczyn wzbudził zachwyt nie tylko publiczności, ale i komisji, która oceniała prace prezentowane przez 7 gmin z Powiatu Buskiego.

Gmina Nowy Korczyn prezentowała się również ze stoiskiem kulinarno-informacyjnym, które zostało przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w Starym Korczynie i Sępichowie przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy, Biblioteką Centrum Kultury i Punktem Informacji Turystycznej w Nowym Korczynie.

Ponadto Gmina zaprezentowała się również występem artystycznym przygotowanym przez Zespół Wokalny Korczynianie nad Nidą z Nowego Korczyna.

Starościną tegorocznych Dożynek  Powiatowych była Agnieszka Brzezińska z Sępichowa.

Zwycięski wieniec z sołectwa Stary Korczyn będzie reprezentował Powiat Buski na Dożynkach Wojewódzkich w Tokarni w dniu 10 września 2023 r.

Czytaj także:

Ostrzeżenie meteorologiczne

Szanowni mieszkańcy! Uwaga! Dziś (23.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli macie taką możliwość, zostańcie w domu....

Zaproszenie na Forum Nowoczesnego

Drodzy Mieszkańcy, Informujemy, iż Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w...

Psy do adopcji

Informujemy, że na terenie byłego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Grotnikach Dużych przebywają bezdomne psy. Chętni którzy chcieliby zaadoptować pieska proszeni są...

Droga Powiatowa w Parchocinie

Zakończyła się przebudowa 500-metrowego odcinka drogi powiatowej Ludwinów-Parchocin-Podwale od skrzyżowania przy remizie w kierunku wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły. Zakres robót obejmował m.in....

Skip to content