W rocznicę Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

W niedzielę 16 kwietnia 2023 r. w kościele Świętej Trójcy w Nowym Korczynie odbyły się uroczystości upamiętniające 83 rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 13 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem.

W samo południe odprawiona została msza święta, którą proboszcz parafii ks. Paweł Majewski sprawował w intencji ofiar Katynia i Smoleńska.
Po mszy delegacje władz samorządowych oraz szkół złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym zamordowanego w Katyniu Ludwika Borka oraz tragicznie zmarłe ofiary katastrofy smoleńskiej.
Serdeczne podziękowania składamy Orkiestrze Dętej Jana III Sobieskiego z Nowego Korczyna, pocztom sztandarowym szkół podstawowych z Brzostkowa, Nowego Korczyna i Starego Korczyna oraz pocztom sztandarowym kombatantów i jednostek OSP z Blotnowoli, Nowego Korczyna, Piasku Wielkiego i Sępichowa.

Czytaj także:

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju...

Mamy to! Będą kolejne

Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez modernizację infrastruktury drogowej na terenie Gminy...

Skip to content