Piknik dla malucha

W niedzielne popołudnie 4 września 2022 r na placu przy molo w Nowym Korczynie odbył się „Piknik dla malucha”. Z daleka dało się słyszeć radosne rytmy dziecięcych przebojów, którym towarzyszyły wesołe zabawy, animacje i konkursy.

Na uczestników pikniku czekały dmuchańce, strefa plastyczna oraz fotobudka. Animatorki malowały dzieciakom buźki i robiły kolorowe tatuaże. Odbyły się również rodzinne konkurencje sportowe w których można było zdobyć upominki. Każdy mógł się częstować zdrowymi, owocowo-warzywnymi przekąskami od Spółdzielni Producentów Warzyw i Owoców „Sielec” oraz słodkościami upieczonymi Panie z KGW z Sępichowa. 🍎🍐🫐🍟Nie zabrakło również waty cukrowej, popcornu i kiełbasek z grilla. Ale atrakcji było dużo więcej, bowiem podczas wydarzenia dzieci miały okazję  poznać zawód strażaka i spotkać się z druhami strażakami z jednostki OSP w Nowym Korczynie- Michałem Rasińskim, Pawłem Kaletą, Tomaszem Walaskiem i Piotrem Łaszkiem.👨‍🚒 Największe zainteresowanie wzbudził wśród najmłodszych samochód strażacki. Dzieci mogły zapoznać się z jego wyposażeniem, zasiąść za kierownicą wozu oraz spróbować jak można ‘’ugasić pożar” przy pomocy hydronetki. Obecny z rodziną na pikniku Paweł Zagaja – Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Korczynie rozdawał dzieciom kamizelki odblaskowe. O specyfice zawodu policjanta opowiadała sierżant sztabowy Dominika Delipacy z KPP w Busku Zdroju👮‍♀️. Były rozmowy o bezpieczeństwie  na drodze i prawidłowym zachowaniu się w miejscach publicznych. Maluchy miały również okazję zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego. Sądząc po radosnych uśmiechach uczestników „Pikniku dla malucha”, zabawa była przednia😄.  

Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom za wspaniałą energię  i obecność na pikniku. Składamy podziękowania organizatorom i sponsorom wydarzenia. W szczególności dziękujemy Pawłowi Zagai- Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowy Korczyn, pracownikom Biblioteki Centrum Kultury i Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie, Spółdzielni Producentów Warzyw i Owoców „Sielec” oraz KGW Sępichów. Dziękujemy również za obecność, zaangażowanie i działania prewencyjne w zakresie edukacji najmłodszych jednostce OSP w Nowym Korczynie, KPP w Busku Zdroju i PP Solec Zdrój.

Czytaj także:

XI Edycja Dni Otwartych

Drodzy mieszkańcy, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o zaprasza na zwiedzanie Instalacji Komunalnej w Rzędowie, które odbędzie się w dniu...

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content