KLUB SENIOR+ w NOWYM KORCZYNIE ZAPRASZA
28 maja, 2026
Klub Senior+ w Nowym Korczynie funkcjonuje od 2022 roku. Powstał z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn Pawła Zagaji w ramach wieloletniego programu rządowego „Senior+” na lata 2021-2025. Jego miejscem jest budynek przy ul. Pocztowej 1 w Nowym Korczynie użyczony przez Parafię (była organistówka). Do dyspozycji ma ok. 100 m2 powierzchni na której mieści się sala główna, świetlica, kuchnia, dwie ubikacje, korytarz i szatnia. Budynek jest wyposażony w centralne ogrzewania i klimatyzację oraz jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Kuchnia posiada wyposażenie umożliwiające sporządzanie posiłków i pieczenia ciast. Do dyspozycji pozostaje świetlica z laptopami z dostępem do internetu, a także radio i telewizja. Klub „Senior+” funkcjonuje trzy dni w każdym tygodniu (poniedziałek, środa i piątek) w godzinach 7.00 – 15.00.
Klub przyjmuje osoby po okresie aktywności zawodowej (60+), a chcące być czynnymi życiowo. Stwarza możliwości poznawania kraju i rozwijania swoich zainteresowań. Oferuje swoim uczestnikom wyjazdy wycieczkowe, do teatru, kina i na basen. W klubie można uczestniczyć w wykonywaniu różnych prac plastycznych, jak też uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych. Można też według własnego uznania spędzać czas w spokoju zgodnie z upodobaniami. Daje możliwość oderwania od rutyny dnia codziennego bez narzucania obowiązków. Od początku powstania Klub „Senior+” bierze udział w życiu społeczności lokalnej włączając się w różne akcje.
Zapraszamy osoby w wieku 60+ nieaktywne zawodowo do Klubu „Senior+”. Zgłoszenia przyjmuje Kierownik Klubu „Senior+” w dni pracy tj. poniedziałek, środa i piątek w godzinach od 7oo do 1500. A także Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Korczynie ul. Buska 7 w każdy roboczy dzień tygodnia w godzinach pracy od 7oo do 1500. Zgłaszać się można też telefonicznie pod numerami 41 3771055 lub 41 3771065, bądź mailowo na adres: klubseniora@nowykorczyn.pl
Sporządził:
Kierownik Klubu „Senior+”
Edward Wojniak