Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Korczynie Paweł Zagaja wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z wnioskiem o nadanie medali „za długoletnie pożycie małżeńskie” dla 15 par, które w 2023 roku obchodzą jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego.

 1. Halina i Bogumił Boduszek
 2. Krystyna i Stanisław Dybał
 3. Krystyna i Czesław Gajówka
 4. Anna i Julian Jarubas
 5. Wanda i Stanisław Jarubas
 6. Bożenna Jelińska-Michońska i Henryk Michoński
 7. Władysława i Witold Lis
 8. Janina i Jan Łysik
 9. Janina i Marek Masłowscy
 10. Paulina i Antoni Mostek
 11. Janina i Lucjan Nowak
 12. Alfreda i Mieczysław Sala
 13. Helena i Henryk Soboń
 14. Romana i Józef Sowula
 15. Barbara i Stanisław Wilk

            W dniu 21 października 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Korczynie odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Po uroczystym przywitaniu przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Nowym Korczynie Małgorzatę Kaszowicz-Gzyl, głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Korczynie Paweł Zagaja, dziękując Jubilatom za uczestnictwo oraz wyrażając słowa uznania dla wytrwałości i niezłomności wszystkich par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu- dotykających każdego człowieka, wspierając się wzajemnie i przezwyciężając trudy życia, spotkali się na tak wspaniałym jubileuszu Złotych Godów.

Burmistrz Paweł Zagaja dokonał uroczystego aktu dekoracji 9 par małżeńskich w asyście  Zastępcy Burmistrza Piotra Stracha oraz Posła na Sejm VIII Kadencji Krystiana Jarubasa. Dostojnym Jubilatom wręczono również pamiątkowe dyplomy oraz drobny upominek.

            W tym uroczystym dniu nie zbrakło życzeń i gratulacji, a oprawę artystyczną zapewniły utalentowane dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolengo w Nowym Korczynie.

Bardzo Serdecznie Gratulujemy Naszym Wspaniałym Jubilatom! Życzymy zdrowia i pomyślności we wszystkim, co przed Wami w dalszym wspólnym życiu oraz kolejnych jubileuszy.

Czytaj także:

Mikołajki 2023

W sobotę 2 grudnia 2023 roku odbyła się mikołajkowa impreza integracyjna dla dzieci z Gminy Nowy Korczyn. Głównym gościem, na...

Apel o utworzenie połączenia

Rada Miejska w Nowym Korczynie zwróciła się z apelem o podjęcie działań skutkujących utworzeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we...

Skip to content