Jan Gawlik wśród najlepszych!

Jan Gawlik wcielając się w role gubernatora opisał

,,Co by zrobił, gdyby mógł zmienić świat’’?

Tak brzmiał temat konkursu literackiego ,,Skrzydłem wiatru pisane’’ zorganizowanego w bieżącym roku szkolnym przez PODiDN w Busku- Zdroju we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach.

Praca Jana Gawlika została wysoko oceniona i finalnie otrzymała drugie miejsce na etapie powiatowym.

Chłopiec na codzień jest uczniem VII klasy Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie.

Na postawione w tytule konkursu pytanie nasz laureat odpowiedział, wcielając się w rolę niejakiego Mike, gubernatora jednego ze stanów USA, który wraz ze swoją narzeczoną Kate powziął postanowienie o różnorakiej pomocy ludziom w wielu dziedzinach, w każdej z czterech pór roku. I tak począwszy od wiosny udzieli jej zwierzętom, latem zajmie się segregacją śmieci w różnych zakątkach świata. Jesień zarezerwuje na opiekę nad ludźmi z różnymi problemami zdrowotnymi, zaś zimę na naukę dzieci na świecie o pokoju. Nasz szkolny gubernator wierzył, że takie postępowanie uczyni naszą codzienność lepszą.

Podkreślić trzeba, że należy ona do nietuzinkowych, gdyż wymagała z jego strony nie tylko wiedzy geograficznej, ale również orientacji o problemach, z jakimi boryka się współczesny świat. Uczeń niezwykle zaangażował się w jej stworzenie, toteż jego praca była niezwykle ciekawa i ,,dojrzała”, jak na wiek chłopca.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

Czytaj także:

XI Edycja Dni Otwartych

Drodzy mieszkańcy, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o zaprasza na zwiedzanie Instalacji Komunalnej w Rzędowie, które odbędzie się w dniu...

Gmina Nowy Korczyn walczy

Gmina Nowy Korczyn dołączyła do akcji „Rowerowa Stolica Polski”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym udział może wziąć każdy, bez względu...

Skip to content